hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 5
#1
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2012-09-07

A kókuszolaj sikeresen támadja meg a fogszuvasodást okozó baktériumokat, ezért fogápoló termékekben lehetne felhasználni – idézte brit kutatók megállapítását a BBC hírportálja.

#2
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2012-07-07

A jelenleg használt fogkrémekhez és szájvizekhez képest jobb védelmet nyújthat a fogszuvasodás ellen egy hínáron élő baktérium által termelt enzim - vélik a brit Newcastle-i Egyetem kutatói, számolt be róla az MTI.

#3
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2010-12-13

A Groningeni Egyetem két tudósa megfejtette a fogkőképződést előidéző enzim szerkezetét és működési mechanizmusát.

#4
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2010-01-22
Alacsony hőmérsékletű plazmasugarakkal néhány másodperc alatt nagyon hatékonyan, és fájdalommentesen kiirthatók a fogakat megtámadó baktériumok – állapították meg német tudósok.
#5
Medical Tribune I. évf.6. szám
Medical Online
2003-04-01
Oltással a szuvasodás ellen Hamarosan klinikai fázisba jut egy sor olyan terápiás módszer, amelyek a szakkönyvek lapjaira száműzhetik a fogszuvasodás problémáját. A kutatók antitestekkel, antigénekkel és genetikai módosítással veszik fel a küzdelmet a fogakat rontó baktériumokkal. A fogfájás és a fogtömés nemsokára a múlté – állítják a fogszuvasodás elleni oltóanyag kifejlesztésén dolgozó szakemberek. A fogzománcot rontó, a speciális mikrokörnyezethez messzemenően alkalmazkodott Streptococcus mutans poliszacharidból álló ragadós burkot termel, ezzel rögzül a fogak felszínéhez. A poliszacharidba ágyazódott baktériumok alkotják a foglepedéket – ennek eltávolítása érdekében javasolják a fogorvosok a napi kétszeri fogmosást. Erőfeszítéseiket azonban csak mérsékelt siker koronázza, hiszen a lakosság túlnyomó többségének fogai továbbra sem egészségesek. Évek óta több kutatócsoport dolgozik azon, hogy gyökeresen változtasson ezen a helyzeten. A bostoni Forsyth Institute szakemberei olyan vakcinát fejlesztenek ki, amelynek segítségével megakadályozható a baktériumot a fogfelszínhez rögzítő poliszacharidot termelő glikozil-transzferáz enzim működése. Az oltóanyag (antigén) orális bevételét követően a vizsgált felnőtt alanyok nyálában megjelentek az enzim elleni antitestek, a kutatók azonban abban reménykednek, hogy a jövőben lehetővé válik a vakcina alkalmazása 18 hónapos és 3 éves kor közötti gyermekeknél is, ugyanis véleményük szerint ilyenkor várható az immunizációtól a legnagyobb siker. Más megközelítést választottak a londoni Guy’s Hospital munkatársai. Ők tisztított antitestekkel közvetlenül a S. mutans elpusztítását célozták meg.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?